A "Becsület Napja" szervezői az utolsó pillanatig titokban tartják azt, hogyan emlékeznek idén a fővárosban az 1945-ben a szovjet csapatok által körülzárt budai Várból kitörni próbáló német és magyar katonákra. A rendezvény lehetséges résztvevőit az utolsó pillanatban tájékoztatják arról a neonáci portálokon, hogy hol gyülekezzenek. A megemlékezés időpontja szombaton 15 óra 30 perckor lesz.

Az atv.hu úgy tudja, a titkos helyszín a Normafánál, a Jánoshegyi úton lévő parkoló mögötti réten lesz   

A szervezők azt kérték, hogy a rendezvényre ne gyalog, hanem autóval érkezzenek. A "Becsület Napja" szervezésében egyébként a Jobbikkal szövetséges és Toroczkai (Tóth) László nevével fémjelzett Havannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom is kivette a részét, azonkívül a Pax Hungarica Mozgalom, a Nemzeti Forradalmi Párt, az NS-Front, valamint a büntetett előéletű tagjairól hírhedtté vált Betyársereg áll az esemény mögött. A rendezvényre vidékről - például Veszprémből, Dunaújvárosból - is érkeznek szimpatizánsok, de külföldön (Románia, Németország) élő magyarok is jelezték részvételüket.

A hvg.hu úgy tudja, a "Becsület Napját" a korábban a Hazáért Egység Mozgalom néven ismert NS-Front rendezi (ennek az ernyőszervezetnek a tagja a Domokos Endre János által vezetett Pax Hungarica Mozgalom is), a rendőrséggel információnk szerint Domokosék tartják a kapcsolatot. Domokos nem ismeretlen a hatóságok előtt, mivel a 2000-es évek környékén ő vezette a Vér és Becsület néven futtatott, később a bíróság által betiltott „kulturális” egyesületet, amely valójában egy neonáci-skinhead szervezet volt. Az első "Becsület Napját" Magyarországon a Vér és Becsület szervezte.

Most a Magyar Nemzeti Arcvonal nem csatlakozott a "Becsület Napja" idei szervezéséhez, mert a tagságnak sincs pénze arra, hogy felutazzanak a fővárosba.

További fotók, videók, kommentek - csatlakozzon az atv.hu közösségéhez a Facebookon és a Twitteren is.

atv.hu/hvg.hu