Országos körözést adott ki a szlovák rendőrség a Boros Lajos és Bochkor Gábor által vezetett Bumeráng című rádióműsorból idehaza "Dubcekként" ismert Dubovsky László ellen, ugyanis három városi fenntartású intézmény dolgozói maradtak júniusban fizetés nélkül és az önkormányzati munka teljesen megbénult Tornalján, mivel Dubovsky polgármester július 13-a óta ismeretlen helyen tartózkodik, írja az Új szó. Dubovskyt többrendbeli hivatali jogkörrel való visszaéléssel és hűtlen kezeléssel vádolják, amiért a szlovák törvények szerint tíz évet is kaphat.
A szlovákiai magyar lap szerint az addig szabadlábon védekező Dubovskynak július 13-án kellett volna egy vallomástételre megjelennie a rendőrségen, de ő ezt elmulasztotta, azóta ismeretlen helyen tartózkodik, emiatt elfogató parancsot adtak ki ellene. Dubovsky a vádak szerint több ízben is a sajátjaként bánt az önkormányzat pénzével: nagy értékű műszaki cikkeket vásárolt úgy, hogy a számlákat a hivatalba küldette, ezek közöl többet ki sem fizettek utólag a kereskedőknek. Mint az Új Szó márciusban megírta, Medgyessy Péter nevelt lánya, Tórnoczky Anita esküvőjére is így vásárolt valószínűleg nászajándékot Dubovsky.
A tornaljai művelődési központ, a szabadidőközpont és a művészeti alapiskola mintegy húsz dolgozója eközben nem kapott fizetést júniusban. A törvények szerint, ha a munkáltató az adott hónap végéig nem folyósítja az alkalmazott fizetését, bűncselekményt követ el, emellett a kollektív szerződést is megsérti.
A három tornaljai intézmény dolgozóinak az Új Szó szerint szintén július 13-ig kellett volna megkapniuk júniusi járandóságukat, érdekes módon csak az ő fizetésük átutalását nem írta alá Dubovsky László. Tornalján Dubovsky eltűnése óta fura helyzet állt elő, a hivatal működik ugyan, de az önkormányzati munka leállt. Tény viszont, hogy a városi hivatal, az óvodák, a többi iskola és intézmény dolgozóinak fizetését mindeddig rendes időben átutalták. A szakszervezetek tárgyalást kezdeményeztek az ügyben, de hogy mikorra várható megoldás, még nem tudni.
A településen veszélybe kerülhetnek a megkezdett, uniós alapokból finanszírozott beruházások is, ha a város jogi képviselője nem hagyja jóvá a számlák kifizetését a munkák átvételekor. Ha Dubovsky szökését és bujkálását a hatóság félrevezetésének és a nyomozás akadályoztatásának minősíti az ügyész, még súlyosabb büntetést kaphat.

