Ingyen ad ebédet egy tatabányai vendéglő a közeli iskola rászoruló diákjainak. Az étterem - törzsvendégeivel összefogva - olyan tanulóknak ajánlotta fel a meleg ételt, akik ugyan ingyenes étkezésre nem jogosultak, de családjuk nehezen tudja kifizetni a havi menzadíjat. Az étterem a Jókai Mór Általános Iskola csaknem 20 diákjának segít így. „Januárban indult és most az év végéig fog tartani, tehát június első, második hetéig fog tartani és szeptemberben természetesen újraindul”- mesélt akciójukról Saller Molnár Gyula, a Három Tölgyfa Vendéglő tulajdonosa.
Az iskola igazgatója örül a kezdeményezésnek. Azt mondja, iskolájukban minden második, harmadik diák valamilyen mértékben rászoruló. És egyre több olyan diák van, akinek szülei nem minden hónapban tudják kifizetni a havi 5-6 ezer forintos menzadíjat. „Tudjuk azt, hogy vannak olyan gyerekek, akik reggeli nélkül jönnek el otthonról, ezért a maradék kenyérből, kalácsból mindig viszünk és szétosztjuk a gyerekek között”- mondta Makszimné Pálfi Enikő igazgató.
A kezdeményezők abban bíznak, hogy minél többen csatlakoznak majd akciójukhoz. Az önkormányzat adatai szerint 3200 gyerek kap rendszeresen segélyt a városban, nagy részük ingyenes étkezés formájában, de rajtuk kívül még körülbelül félezer olyan gyermekről tudnak, akiknek szükségük lenne erre.

