Több mint húsz embert állított elő a rendőrség kedden a Tesco gyáli logisztikai központjában közokirat-hamisítás gyanújával. A Magyar Nemzet értesülései szerint volt, akit bilincsben vezettek el, néhányukat pedig már őrizetbe is vették. A lap úgy tudja, a rendőrök találtak hamis targoncavezetői engedélyeket is. A rendőrség szerdára ígért tájékoztatást a Tesco gyáli bázisát érintő ügy részleteiről.

A Tesco gyáli logisztikai bázisán történt rendőrségi akció nem céges munkavállalókat érintett - közölte a Tesco-Global Áruházak Zrt. A Tesco közlése szerint a cég azt a tájékoztatást kapta a rendőrségtől, hogy senkit nem vezettek el bilincsben a gyáli rendőrségi vizsgálat során.
   
A Tesco-Global Áruházak Zrt. az MTI-hez eljuttatott közleményében leszögezte: a "rendőrségi vizsgálat nem Tescós munkavállalókra vonatkozott. Az érintettek egy magyar munkaerő-kölcsönző cég alkalmazottai voltak". A magyar munkaerő-kölcsönző cég - egyelőre nem tudni, hogy szándékosan-e - megtévesztette a Tescót, ezért a vállalat megteszi a szükséges jogi lépéseket ellene - közölték.
   
Mint írták, a magyar munkaerő-kölcsönző vállalkozással kötött szerződés szerint a Tesco számára kiközvetített munkaerő minden a munkavégzéshez szükséges irattal, jogosítvánnyal és képzettséggel rendelkezik. Ezt a vállalat rendszeresen, szúrópróbaszerűen ellenőrzi is. Ugyanakkor természetszerűleg nem áll a Tesco módjában esetleges szándékos okirat-hamisítást felderíteni.
  
A Tesco elhatárolódik magyar alvállalkozója tevékenységétől, és minden jogában álló lépést megtesz azért, hogy ilyen félrevezetés a jövőben ne fordulhasson elő. A Tesco "saját munkavállalóit minden esetben jogszerűen, a Munka Törvénykönyvének megfelelően alkalmazza, és a munkavégzéshez szükséges iratokat minden esetben bekéri" - szögezték le a közleményben.

atv.hu / Magyar Nemzet / MTI