Fekete Pákó ekkor határozta el, hogy ha törik, ha szakad, biztosan örökbe fogad egy ottani árvát saját gyermeke, Bence mellé. Pákó elárulta, hogy pontosan el tudja képzelni, hogy milyen érzés, amikor egy család elveszti a házát, és egy romhalmaz lesz az élete.
"Szeretnék befogadni egy haiti gyereket. A Bencének is jót tesz, ha van egy testvére. Teljesen mindegy, hogy milyen származású, csak meg kell nevelni és meg kell mutatni neki az utat!" - mondta el a Tabu Tv internetes videójában Fekete Pákó.
A zenész felelősnek érzi magát, ezért szeretne tenni a földrengés által sújtott ország lakóiért. "Amikor hallottam erről, akkor teljesen megdöbbentett ez a hír. Sírva fakadtam amiatt, hogy ennyi gyerek meghalt, vagy ott van a romok alatt. Gondolj bele, ez szörnyű dolog! Még most sem tudom felfogni!" – mondta a nigériai származású zenész, aki szerint egy haiti gyermek nagyon jól meglenne Bencével.

