Gyurcsány Ferenc és Bokros Lajos együtt vett részt a Demokratikus Charta rendezvényén, ahol a volt miniszterelnök ezúttal nem beszélt, a volt pénzügyminiszter viszont elemezte a mostani gazdasági helyzetet. 

Bokros Lajos azt mondta, hogy a választások óta autokrata rendszer épült ki, amelyben állam-hű alattvalók képzésére törekszenek. Az európai parlamenti képviselő szerint most egy olyan országban élünk, ahol zárt világnézetű kormány irányít, és sárba tiporják a polgári erkölcsöt. Az állami irányítás kezd zsákutcába futni, a gazdasági fejlődés megállt, munkahelyek nem jönnek létre. A volt pénzügyminiszter úgy látja, az államnak jobban kellene segítenie a piacgazdaságot.

- Az állam akkor tudja csak ezt a piac versenyélesítő szerepét betöltetni, ha a fékek és az egyensúlyok „áldozata”. Éppen ezért is kell helyreállítani az alkotmányosságot, a jogállamot – jelentette ki Bokros.