Neves közéleti személyiségek, zenészek, sportolók, színészek, a tudományos élet kiemelkedő egyéniségei vettek részt Buda és Pest egyesítésének ünnepén. Tarlós István beszédében kiemelte, Budapestnek a nemzet fővárosának kell lennie, el kell tüntetni az ellentétet a vidék és a főváros között.

Tizennégyen vehették át a díszpolgári kitüntetést, a nemrég elhunyt Polgár László operaénekes posztumusz díjat kapott, a komolyzenei élet egyik legnagyobb alakjának lányai vették át az elismerést. De ünnepelték Ungvári Tamás, író, műfordító, kritikust, és Demjén Ferenc zeneszerző, előadóművészt is.

A Pro urbe díjakat is átadták, hatan, köztük Kern András színész kapta meg a kitüntetést.

Rudolf Péter színész, rendező munkásságát Budapestért díjjal ismerték el, ezt huszonöten vehették át, a főváros közbiztonságáért elismerést pedig a júliusban szolgálat közben meghalt rendőrnek adományozták.