Összehangolt akcióban több helyszínen is házkutatás tartott a Vám és Pénzügyőrség. Az Eclipse Zrt.-nél a vámosok adócsalás és pénzmosás gyanújával nyomoznak.
A cég tavaly, az év végén 5 milliárd forintos szerződést kötött az eredetiség vizsgálat új informatikai rendszerének elkészítésére. Több konkurens cég is úgy találta azonban, hogy a pályázatot az Eclipsre szabták, ezért januárban 5 cég feljelentést tett ismeretlen tettes ellen.
Pénzügyőrök a 14. kerületi irodaháznál, annál a cégnél, amely Pintér Sándor, a Fidesz volt belügyminiszterének a tulajdona. Az irodaház Pintér cégéé, vagyis a Civil Biztonsági Szolgálaté, de nem ennél a cégnél volt a házkutatás, hanem a tőlük irodát bérlő Eclipse Informatikai Rendszerház Zrt.-nél.
A Civil Biztonsági Szolgálat ügyvédje azt mondta, tőlük csak a bérleti szerződést foglalták le, merthogy a pénzügyőrök valójában az Eclipsnél vizsgálódtak. A két cég között, mint mondja, ezen felül semmilyen, tehát tulajdonosi kapcsolat sincs. Szabó Iván ügyvéd szerint nincs gondjuk az Eclipssel, ezért nem értik, miért volt az akció.
„Nem éltünk panasszal a lefoglalás ellen, hiszen ennek önként is eleget tettünk, azzal nem értünk egyet, hogy itt ma reggel megjelent a pénzügyőrség erős fegyveres kísérettel, körbefogták az épületet és a belépőket igazoltatták, köztük engem is.” – mondta az ügyvéd.
Kerestük az Eclipse Zrt-t is, de nem értük utol őket. A Vám és pénzügyőrség közleményében csak annyit írt, adócsalás és pénzmosás miatt nyomoznak, több embert előállítottak és őrizetbe vettek, sajtóhírek szerint az Eclipse vezetőjét is.

